Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dwóch pływaków do Abu Dhabi

Utworzono dnia 12.06.2018
Czcionka:

Już zwyczajowo z dobrej strony pokazali się nasi sportowcy na XI Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które w dniach 09-12 czerwca 2018 roku odbyły się w Katowicach, Chorzowie i Mikołowie. Wzięło w nichudział 1000 zawodników z 18 Oddziałów Regionalnych z całej Polski. Zawodnicy rywalizowali m.in. w lekkoatletyce,  piłce nożnej drużyn 7-osobowych, trójboju siłowym, tenisie ziemnym, bocce, kolarstwie, pływaniu, tenisie stołowym, bowlingu i badmintonie. Wśród nich pod opieką Sylwii Czajki i niżej podpisanego wystartowała 7- osobowa ekipa z Klubu Olimpiad Specjalnych PIECEWO Jastrowie trenująca pływanie i sporty siłowe przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Polskich Olimpijczyków w Jastrowiu. Start wszystkich zawodników był bardzo udany, gdyż razem zdobyli 15 medali. W dwuboju i trójboju siłowym reprezentowali Klub Maciej Pasisz i Kamil Zdrenka. Maciek zdobył trzy srebrne medale w wyciskaniu, martwym ciągu oraz w dwuboju. Natomiast Kamil złote medale wywalczył w trójboju siłowym i w martwym ciągu, srebrny medal w wyciskaniu leżąc na ławeczce, a brązowy w przysiadzie ze sztangą.

Pływacy zdobyli łącznie 6 złotych medali i dwa brązowe. Sebastian Cofał wywalczył dwa złote medale w konkurencji 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym. Justyna Gołębiowska w bardzo trudnym technicznie  i surowo ocenianym przez sędziów stylu klasycznym zdobyła  złoty medal na dystansie 25 m. Złoty i brązowy medal wywalczył Wojciech Sanojca na 25 m i 50 m stylem dowolnym. Michał Mikityszyn zdobył złoty medal na dystansie 25 m stylem grzbietowym i był trzeci na 50 m stylem dowolnym. Dawid Godlejewski wywalczył czwarte miejsce na dystansie 25 m stylem dowolnym i był szósty na dystansie dwa razy dłuższym. Na zakończenie zawodów pływackich wielkopolska sztafeta 4x50 m stylem dowolnym w składzie: S. Cofał, M. Mikityszyn, P. Pietrzyński i T. Jankowiak zdobyła złoty medal sprawiając mi trenerowi olbrzymią satysfakcję.

Zwycięzcy Igrzysk mieli szansę zakwalifikowania się do Reprezentacji Polski na XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi w 2019 roku.

18 czerwca 2018 r. w siedzibie Biura Narodowego Olimpiad Specjalnych w Warszawie odbyła się kwalifikacja na Igrzyska Światowe i miło jest nam poinformować, iż Sebastian Cofał i Michał Mikityszyn będą w marcu 2019 roku reprezentować Polskę w tych zawodach. Gratulujemy.