Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Udany występ pływaków Klubu Olimpiad Specjalnych w Poznaniu

Utworzono dnia 25.11.2021
Czcionka:

W środę 24 listopada 2021 roku pływacy Klubu Olimpiad Specjalnych PIECEWO Jastrowie, trenujący przy Specjalny Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jastrowiu wystartowali w XXIII Regionalnym Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Poznaniu. Był to kolejny udany start jastrowskich pływaków, którzy w 7 osobowym składzie przywieźli 6 medali, w tym 2 złote. Złotą medalistką okazała się Oliwia Łuczak, która wygrała wyścig na 25 m stylem dowolnym z przyborem. Michał Mikityszyn wygrał 25m i był trzeci na 50 metrów stylem grzbietowym, Wojtek Sanojca był drugi na 100 m i trzeci na 50 m kraulem, zaś Krystian Witczak zdobył srebrny medal na 50 m stylem dowolnym i zajął czwarte miejsce na 25 m kraulem. Julia Jopek była czwarta na 25 m i piąta na dystansie dwa razy dłuższym, kraulem. W reprezentacji wystąpił również Maciej Mirosław, któremu na pływalni w Poznaniu nie udało się zdobyć medalu, był czwarty na 25 m i piąty na 50 m. stylem dowolnym. Reprezentantem klubu i debiutantem na zawodach był Michał Stachyra, który dzielnie sobie poradził i zameldował się na mecie z szóstym wynikiem na 25 m z przyborem. Największą satysfakcję dla trenera grupy pływaków Pana Dariusza Chilickiego, stanowi fakt, iż prawie wszyscy zawodnicy poprawili swoje najlepsze osiągnięcia życiowe. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej.

Utworzono dnia 09.12.2021, 14:08