Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Udane starty pływaków w Szamotułach

Utworzono dnia 07.11.2019
Czcionka:

W środę i czwartek (06-07 listopada 2019 r.) pływacy Sekcji Olimpiad Specjalnych PIECEWO Jastrowie, trenujący przy Specjalny Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Polskich Olimpijczyków w Jastrowiu wystartowali w I Makroregionalnym Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Szamotułach. Był to kolejny udany start jastrowskich sportowców, którzy w 9 osobowym składzie przywieźli 14 medali, w tym aż 9 złotych. Sebastian Cofał wygrał 100 m stylem grzbietowym i 100 metrów stylem dowolnym, Justyna Gołębiowska była pierwsza na 25 m i 50 m stylem klasycznym, zaś Dominik Twardowski zdobył złoty medal na 25 m stylem dowolnym i srebrny medal na 50 m kraulem. Złotym medalistą okazał się również Wojciech Sanojca, który wygrał wyścig na 50m stylem dowolnym. Najlepszym grzbiecistą na 25 metrów okazał się Michał Mikityszyn, a kraulistą na tym samym dystansie Maciej Mirosław. Do cennej kolekcji złotych medali dorzuciła swój medal Julia Jopek, która zdobyła go na dystansie 25 m stylem dowolnym ze sprzętem. W reprezentacji wystąpił również Dawid Godlejewski zdobywca brązowego medalu na 25 m stylem dowolnym i srebrnego medalu na dwa razy dłuższym dystansie kraulem. Krystian Witczak  na pływalni w Szamotułach zdobył medal srebrny na 50m kraulem i na koniec zawodów sztafeta w konkurencji 4X25m w składzie: S. Cofał, M. Mikityszyn, W. Sanojca i D. Godlejewski zajęła drugie miejsce. Największą satysfakcję dla trenerów grupy Pani Sylwii Czajki i Pana Dariusza Chilickiego, stanowi fakt, iż prawie wszyscy zawodnicy poprawili swoje najlepsze osiągnięcia życiowe. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej. Członkowie klubu pragną podziękować Panu dr Januszowi Karpowiczowi za opiekę medyczną.