Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Sto lat niepodległości źródłem radości

Utworzono dnia 09.11.2018
Czcionka:

Świętowanie 100-lecia Niepodległości zaczęliśmy już 5 listopada wykonując w klasach biało- czerwone dekoracje i przyozdabiając nimi sale lekcyjne oraz szkołę. Na parterze i I piętrze wywiesiliśmy gazetki okolicznościowe przybliżając historię związaną z odzyskaniem Niepodległości i sylwetką Józefa Piłsudskiego.

9 listopada odbył się apel, który rozpoczęli przewodniczący SU Kamil Zdrenka i jego zastępczyni Karolina Polak. Zaprosili do słuchania i wspólnego śpiewania piosenek o tematyce patriotycznej.  Rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu RP, dawnej pieśni Legionów Polski. Następnie pod kierunkiem Piotra Głuszka odbyły się występy naszych uczniów:  Amanda, Daria, Marika i Julka przebrane  w stroje z epoki zaśpiewały ” Kocham Cię Polsko”. „ O mój rozmarynie”-  Mateusz, Daniel i Bartek ”  w strojach wojskowych. Gościnnie zaśpiewały piosenki Monika Siupik -„ Ja to mam szczęście”  i Agnieszka Ramucka -Jeż  - „Wolność” Marka Grechuty, co sprawiło nam wielką przyjemność. 

Amanda z panem Piotrem zaśpiewali  piosenki „ Wolność”, „Tutaj wszędzie jest moja Ojczyzna”. Uczniowie z klas 5D, 7G, 8A i 8 B  oraz harcerze - „Rozkwitały pąki białych róż.” Na instrumentach muzycznych  występującym towarzyszyli Piotr Gorzkiewicz, Sebastian Cofał  i Dominik Jędrzejewski. Dużym  i miłym zaskoczeniem, bo ze strony wokalnej jeszcze nie  mieliśmy okazji poznać,  był występ Alicji Awłasewicz, która rewelacyjnie zaśpiewała piosenkę Maanamu. Na zakończenie  Uczniowie klas I-III i 3 J wykonali utwór „Jestem Polką i Polakiem.”

 Jednak nie było łatwo się rozstać i jeszcze śpiewaliśmy znane wszystkim utwory a capella.

Następnego dnia odbyła się Manifestacja Niepodległościowa, podczas której zaprezentowaliśmy przygotowane wcześniej transparenty z hasłami niepodległościowymi. Na Placu Jana Pawła II  razem z innymi osobami (ok.1000)  zaśpiewaliśmy hymn, wysłuchaliśmy życzeń niepodległościowych od Piotra Wojtiuka - Burmistrza, spróbowaliśmy stanąć do biało – czerwonego zdjęcia i po prostu zamanifestowaliśmy swój patriotyzm.

                                                                                           

                                                                                   Agnieszka Łączna

GALERIE:

Manifestacja Niepodległościowa

Manifestacja Niepodległościowa

Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Zegar

Pogoda

Kalendarium

Maj 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny