Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Sto lat niepodległości źródłem radości

Utworzono dnia 09.11.2018
Czcionka:

Świętowanie 100-lecia Niepodległości zaczęliśmy już 5 listopada wykonując w klasach biało- czerwone dekoracje i przyozdabiając nimi sale lekcyjne oraz szkołę. Na parterze i I piętrze wywiesiliśmy gazetki okolicznościowe przybliżając historię związaną z odzyskaniem Niepodległości i sylwetką Józefa Piłsudskiego.

9 listopada odbył się apel, który rozpoczęli przewodniczący SU Kamil Zdrenka i jego zastępczyni Karolina Polak. Zaprosili do słuchania i wspólnego śpiewania piosenek o tematyce patriotycznej.  Rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu RP, dawnej pieśni Legionów Polski. Następnie pod kierunkiem Piotra Głuszka odbyły się występy naszych uczniów:  Amanda, Daria, Marika i Julka przebrane  w stroje z epoki zaśpiewały ” Kocham Cię Polsko”. „ O mój rozmarynie”-  Mateusz, Daniel i Bartek ”  w strojach wojskowych. Gościnnie zaśpiewały piosenki Monika Siupik -„ Ja to mam szczęście”  i Agnieszka Ramucka -Jeż  - „Wolność” Marka Grechuty, co sprawiło nam wielką przyjemność. 

Amanda z panem Piotrem zaśpiewali  piosenki „ Wolność”, „Tutaj wszędzie jest moja Ojczyzna”. Uczniowie z klas 5D, 7G, 8A i 8 B  oraz harcerze - „Rozkwitały pąki białych róż.” Na instrumentach muzycznych  występującym towarzyszyli Piotr Gorzkiewicz, Sebastian Cofał  i Dominik Jędrzejewski. Dużym  i miłym zaskoczeniem, bo ze strony wokalnej jeszcze nie  mieliśmy okazji poznać,  był występ Alicji Awłasewicz, która rewelacyjnie zaśpiewała piosenkę Maanamu. Na zakończenie  Uczniowie klas I-III i 3 J wykonali utwór „Jestem Polką i Polakiem.”

 Jednak nie było łatwo się rozstać i jeszcze śpiewaliśmy znane wszystkim utwory a capella.

Następnego dnia odbyła się Manifestacja Niepodległościowa, podczas której zaprezentowaliśmy przygotowane wcześniej transparenty z hasłami niepodległościowymi. Na Placu Jana Pawła II  razem z innymi osobami (ok.1000)  zaśpiewaliśmy hymn, wysłuchaliśmy życzeń niepodległościowych od Piotra Wojtiuka - Burmistrza, spróbowaliśmy stanąć do biało – czerwonego zdjęcia i po prostu zamanifestowaliśmy swój patriotyzm.

                                                                                           

                                                                                   Agnieszka Łączna

GALERIE:

Manifestacja Niepodległościowa

Manifestacja Niepodległościowa

Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Zegar

Pogoda

Kalendarium

Grudzień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny