Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Podsumowanie akcji "Mądra szkoła czyta dzieciom"

Utworzono dnia 25.06.2020
Czcionka:

W ramach podsumowania akcji "Mądra szkoła czyta dzieciom" zapraszamy na wiersz-niespodziankę!

 

Poniżej zaś przedstawiamy wakacyjny TOP 10 na 10 przygotowany przez Lutosławę Lubas:

 

DLA MŁODSZYCH CZYTELNIKÓW:

 

1. „Pucio na wakacjach” Marty Galewskiej- Kustry. Podobno wśród moli książkowych mówi się już o pladze puciomaniaków. W naszym domu – średnio raz w tygodniu obowiązkowe wieczorne czytanie. Logopedycznie- szóstka ze wspierania rozwoju mowy.

2. „Królik i Misia” Julian Gough to genialne w prostocie i głębokie w przekazie cztery opowieści o przyjaźni, radzeniu sobie z emocjami i odkrywaniu tego, co najważniejsze w życiu. Jest fabuła- co cieszy czytelnika dużego i małego i masa poczucia humoru. Cudowne i wymowne ilustracje.

3. „Fale” Helen Clare Welsh- wzruszająca opowieść o przyjaźni dwóch pokoleń: dziadka z jego słabościami słusznego wieku i wnuka.

4. „Za dużo marchewek” Kate Hudson oraz inne pozycje z tej serii to krótkie opowiastki z morałem. Cały urok książek budują ilustracje; można z nich tworzyć osobną opowieść i angażować dziecko do rozwijania umiejętności samodzielnego czytania.

5. „Już wiem jak to działa” w tłumaczeniu Katarzyny Sarek to pozycja dla małych techników, przyszłych konstruktorów- bardzo prosta w przekazie książka odpowiadająca na wiele trudnych pytań zadawanych często rodzicom.

6. „Kotki Dorotki” i „Pieski Tereski” Joanny Krzyżanek. Zabawna wartka akcja krótkich opowiastek z pupilami w tle. Na każdej stronie- pytanie do uważnego czytelnika.

7. „Pobaw się z Fafikiem” Roberta Trojanowskiego- książka interaktywna, która zastąpi tablet. Przy okazji doskonalimy znajomość prawej i lewej strony i orientację w schemacie ciała.

8. „Co się dzieje w mojej głowie?” Molly Potter, to wspaniała książka, która nauczy dzieci mieć „zdrową głowę” teraz i w przyszłości. Odpowiada o tym, jak reagować, np. wtedy, gdy ktoś zrobi nam ( dziecku) przykrość.

9. „Raz, dwa, trzy, Piaskowy Wilk” Asa Lind. Ta cudowna opowieść o przyjaźni przemawia do czytelnika słowami najmłodszych, będąc pośrednikiem pomiędzy dzieckiem, a dorosłym.

10. „Misia i jej mali pacjenci” Anieli Cholewińskiej- Szkolik , to seria książeczek o przygodach małej weterynarz. W sam raz na wakacje.

 

DLA STARSZYCH CZYTELNIKÓW:

1. „Nela- mała reporterka”.  National Geographic proponuje idealną na wakacje serię książek. To alternatywa dla tych, którzy w dobie wirusowej niepewności nie polecą do ciepłych krajów. Ciekawostki, wspaniale zdjęcia, no i możliwość współdziałania z aplikacją.

2. „Dżok- legenda o psiej wierności” Barbary Gawryluk. Kto na słowo „legenda” zaczyna ziewać, niech między bajki włoży opowieści z mchu i paproci. To cudowna  historia o prawdziwym wiernym kundlu, którego pomnik do dziś odwiedzają dzieci zwiedzające Kraków.

3. „Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat” G.L.Marvel to kolejna pozycja o zwierzakach z krwi i kości, czyli wyciskacz łez dla miłośników czworonogów.

4. „Mikołajek. Jestem najlepszy!”. Jean – Jeaques Sempe, Rene Goscinny stworzyli zbiór najlepszych opowieści o Mikołajku- szczerym i pomysłowym chłopcu, który od lat bawi i wzrusza.

5. „Nierozłączki”Annie Barrows.  Seria opowieści o Lilce i Pestce, czyli tytułowych przyjaciółkach to świetna pozycja dla dziewczyn. Oprócz całej masy śmiesznych akcji i pomysłów nie z tej ziemi są tam poruszane niełatwe dla dzieci tematy: dokuczania, zazdrości, rywalizacji.

6. „Kroniki Archeo”- Agnieszki Stelmaszyk. Dzięki bohaterom „Kronik Archeo” wszystko może się wydarzyć. Wspólnie z Bartkiem, Anią Ostrowskimi oraz Mary Jane, Jimem i Martinem odkryjecie głęboko skrywane tajemnice i podejmiecie próbę odnalezienia tajemniczego skarbu.

7. „Pax” Sary Penny Packer to znów przecudna opowieść o niezwyklej przyjaźni. Chcecie dowiedzieć się, czy dwunastolatek pokona 500 km i odnajdzie w lesie swojego przyjaciela lisa? Musicie przeczytać Paxa!

8. „O chłopcu, który pływał z piraniami” Davida Aldmonda to opowieść o chłopcu, który stracił rodziców i musi ciężko pracować będąc pod opieką nowej rodziny. Nagle dostaje od losu wyjątkową szansę na zmianę życia, która wymagała będzie od niego odwagi…

9. “Mazurscy w podróży” Agnieszki Stelmaszczczyk to idealna książka na wakacje! Rodzinna wyprawa Mazurskich to gwarancja śmiechu i nowej wiedzy na temat europejskich krajów.

10. „Magiczne Drzewo” Andrzeja Maleszki to już klasyka. Burzy udało się pokonać opór wielkiego drzewa i powalić je na ziemię. Nie było to zwyczajne drzewo, tylko dąb o magicznych właściwościach. Z jego drewna postanowiono z czasem stworzyć rozmaite przedmioty…

 

Zegar

Pogoda

Kalendarium

Październik 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny