Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„ W KRĘGU INDIAŃSKICH TAJEMNIC”

Utworzono dnia 14.08.2017
Czcionka:

Nasz obóz harcerski w PODGAJACH odbył się na początku sierpnia. W skład naszej „słonecznej” ekipy wchodzili; Marysia i Oliwia Życkie, Magda Serwan, Sebastian Gokiert, Dawid Błażewicz i Piotr Gorzkiewicz, pod czujnym okiem druhny Kasi i przybocznej Oli Berent. Cały obóz był już w pióropuszach i barwach indiańskich. Nasze plemię nazwaliśmy Czejenowie i każdego dnia mogliśmy zdobywać pióra, przechodząc przez zadania i gry terenowe. Pierwszego dnia zapoznaliśmy  się z regulaminami obozowiska, terenem bazowania wszystkich plemion i oczywiście zakwaterowaliśmy się w naszych namiotach. Wszystkie plemiona miały swój okrzyk, nazwę i portret który malowaliśmy na dużym plakacie. Każdy dzień był pełen wrażeń, a oto w skrócie plan naszego obozu;

 

  • 1 dzień - zakwaterowanie, przygotowanie namiotu, pionierka, zapoznanie z pobliskim terenem obozu oraz odczytanie regulaminów /obozu, kąpieliska, wyjść poza teren obozu/, konkurs plastyczny; nasz Indianin, plażowanie i kąpiel, pląsy, gra nocna.
  • 2 dzień – przygotowanie ozdób indiańskich, gra terenowa „cztery żywioły”, kajaki. Nauka indiańskich tańców, dyskoteka „U Pocachontas”.
  • 3 dzień – całodniowa wycieczka do miasteczka dzikiego zachodu „Silverado City”, które jest w okolicach Żnina; pokazy kowboyskie, scenki z życia mieszkańców, zabawy zręcznościowe. Powrót na obóz – śluby obozowe, konkurs karaoke.
  • 4 dzień – indiańskie pióropusze, gra terenowa „polowanie na bizona”, prezentacja filmu „Zwierzyniec”, konkurs; „mam talent”, ognisko harcerskie, dyskoteka.
  • 5 dzień – zabawy na podoboziu,  rozkwaterowanie, apel pożegnalny; rozdanie dyplomów i nagród, pożegnanie z uczestnikami obozu, wyjazd do domu.

Najwięcej wrażeń było w miasteczku „Silverado City”, były odgrywane scenki jak na dzikim zachodzie, pokazy kaskaderskie, a także można było pozjeżdżać na dmuchanym zamku i sprawdzić swoją zręczność na grzbiecie byka! Kupiliśmy też pamiątki za dolary wymienione wcześniej w salonie. To była pełna emocji wycieczka! Na obozie także przygód nie brakowało; gra nocna, pływanie kajakami, polowanie na bizona i oczywiście plażowanie.

Bardzo Dziękujemy Komendzie obozu, naszej Komendantce Hufca Złotów oraz sponsorom za wsparcie i organizację obozu. Pobyt w „Indiańskiej Wiosce” był dla nas wielką przygodą.

                                                                                                         

CZUWAJ

                                                                                                          1 DH NS „Ekoludki” 

GALERIE:

Harcerzem być

Harcerzem być

Harcerska wycieczka do Silverado City

Harcerska wycieczka do Silverado City

Harcerze na kajakach

Harcerze na kajakach

Na obozie życie płynie...

Na obozie życie płynie...

Harcerskie plażowanie

Harcerskie plażowanie

Obóz harcerski "W kręgu indiańskich tajemnic"

Obóz harcerski

Zegar

Pogoda

Kalendarium

Kwiecień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny