Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/16

Utworzono dnia 29.06.2016
Czcionka:

W pięknym słońcu, w radosnej a zarazem wzruszającej atmosferze, w obecności rodziców i gości – przyjaciół szkoły uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2015/16. Tradycyjnie na początku Piotr Głuszek - reżyser uroczystości – poprosił o wprowadzenie sztandaru SOSW przez poczet sztandarowy, już po raz ostatni w obecnym składzie, bo w składzie absolwentów: Moniki Sojdy, Karoliny Kowalskiej i Wojciecha Gajcego.

Po wspólnym zaśpiewaniu hymnu państwowego apel poprowadziła Marzena Głuszek – wicedyrektor. Wspólnie z Maciejem Nowickim – dyrektorem - wręczyli najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców: Sebastianowi Cofałowi z kl. V S.P., Piotrowi Gorzkiewiczowi i Piotrowi Świrskiemu z kl. VI S.P., Monice Cofał, Monice Sojdzie i Karolinie Kowalskiej z kl. III Gim. nr 1 oraz nagrodę Marice Buler z kl. III S.P., a rodzice ww. uczniów otrzymali  z rąk dyrekcji Listy pochwalne.

W kolejnym punkcie wicedyrektor wręczyła specjalne podziękowania rodzicom szczególnie angażującym się w życie naszego ośrodka: PP. Jolancie Rak, Violetcie Karczewskiej, Piotrowi Fornalowi, Iwonie Lisieckiej, Iwonie Bogdanowskiej, Małgorzacie Belce, Katarzynie Fons, Marioli Jonac, Dorocie Taterze, Gabrieli Owczarczyk, Alinie Kowalskiej Pietrzyk, Jolancie Sojdzie i Beacie Bardabusz.

Następnie Marzena Głuszek poprosiła do mikrofonu gości z Nadleśnictwa Jastrowie: Krzysztofa Kaneckiego – nadleśniczego w towarzystwie Mirosława Łachuta i Stanisława Koralewskiego, którzy  podziękowali za współpracę naszym uczniom i ich opiekunkom Magdzie  Żyle i Kasi Berent, a one odwdzięczyły się tym samym. Ponadto nasi przyrodnicy dostali od Nadleśnictwa upominki za udział w konkursie „Na tropach przyrody”.

Podziękowanie za współpracę otrzymał także Roman Runge za wsparcie w prowadzeniu koła wędkarskiego.

Dariusz Chilicki podziękował sportowcom kończącym szkołę: Wojciechowi Gajcemu, Tomaszowi Dorszowi, Mateuszowi Charubinowi i Krystianowi Konakowi. Nasi wielcy sportowcy – duma szkoły – na pamiątkę dostali torby podróżne ze sprzętem sportowym.

Mariola Andrzejewska, Danuta Golla i Piotr Głuszek dziękowali aktorom i muzykom – absolwentom za pracę w grupie teatralnej Maski i zespole wokalno - instrumentalnym: Karolinie Kowalskiej, Monice Sojdzie, Annie Marek, Justynie Sikorze i Wojtkowi Gajcemu.

Angelika  Antoniewicz, Mariola Borkowska i Justyna Wieczorek pochwaliły i nagrodziły wychowanków z internatu: Kingę Domke, Mateusza Powalisza i Sebatiana Cofała.

Piotr Głuszek jako nauczyciel zajęć stolarskich i wszelkich innych prac majsterkowych w imieniu społeczności ośrodka podziękował naszym „złotym rączkom” za angażowanie się w prace naprawcze w szkole i żeby dalej rozwijali swoje umiejętności, podarował im ufundowane przez Radę Rodziców skrzynki narzędziowe, jasne że z narzędziami: Wojtkowi Gajcemu, Tomkowi Dorszowi, Mariuszowi Formelli i Patrykowi Bębasowi. A Wojtek Gajcy wręczył na ręce dyrekcji własnoręcznie wykonane podziękowanie wszystkim pracownikom ośrodka.  

Wielkie wzruszenie wywołało pożegnanie przez Macieja Nowickiego naszej koleżanki Oli Jabłońskiej, która od nowego roku szk. zmienia pracę. Dyrektorowi załamał się głos, a łzy wzruszenia pojawiły się u nas wszystkich. Pani Fons powiedziała, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Te słowa Janusza Korczaka  są kwintesencją naszej pracy.

Na koniec Maciej Nowicki przypomniał uczniom o bezpieczeństwie podczas wakacji i życzył nam wszystkim świetnego wypoczynku. Wychowawcy już w klasach wręczyli uczniom świadectwa i po wspólnym posiłku wszyscy ruszyliśmy na upragnione wakacje. Wakacje, hej!

                                                                           

     Alicja Awłasewicz

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Utworzono dnia 25.06.2016, 21:28

Zegar

Pogoda

Kalendarium

Październik 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny